Rozpoczęcie Nowego Roku zwykle wiąże się z nowymi postawieniami, nawykami czy też bardzo odważnymi decyzjami  czy chęcią przeżycia przygody. Jedną z takich decyzji i wspaniałych doświadczeń może być dłuższy wyjazd do Chin. Wyjazd taki nie koniecznie musi się wiązać z ogromnymi nakładami pieniężnymi czy kompletnym zagubieniem na miejscu. Poniżej przedstawiamy 6 powodów dla których warto skorzystać z otwartej właśnie rekrutacji i wyjechać na studia do Chin.

Skorzystaj ze stypendium! Rząd chiński dokłada wszelkich starań by populacja studentów z zagranicy stale się zwiększała. W związku z czym w ubiegłym roku liczba oferowanych stypendiów została podwojona! W efekcie liczba studentów korzystający ze stypendiów rządowych stanowi ogromny odsetek, bo aż 40% całej populacji zagranicznych studentów. Dofinansowania, w zależności od programu pokrywają koszty czesnego, zakwaterowania, ubezpieczenia zdrowotnego oraz koszty utrzymania.

Studiuj na uniwersytecie którego pozycja stale rośnie! Chiny obecnie posiadają 37 uniwersytetów zajmujących wysokie pozycje w światowych rankingach, a ich pozycja stale wzrasta. O dynamicznym wzroście ich reputacji świadczy fakt iż w ciągu zaledwie 6 lat od roku 2011 ich liczba wzrosła z 6 do 37. Jeżeli poszukujesz uniwersytetu, który zapewni ci solidny wpis do CV, Chiny są bardzo dobrym wyborem.

Naucz się najpopularniejszego języka świata! Według badań przeprowadzonych przez UNSCO język chiński mandaryński jest najczęściej używanym językiem na świcie. Obecnie język chiński uważany jest za jeden z najbardziej przydatnych języków w przyszłości szczególnie w dziedzinach takich jak biznes międzynarodowy czy bankowość. Nauka języka w kraju rodzimym zawsze przynosi korzyści, jednak nie może się równać z prawdziwym zanurzeniem w środowisku danego języka, dzięki temu proces nauki przebiega kilkukrotnie szybciej. Co więcej chińskie uniwersytety oferują zagranicznym studentom bezpłatne komplementarne kursy języka chińskiego jako uzupełnienie studiów. Pozwala to na jednoczesne zdobycie wymarzonego tytułu oraz nabycie zaawansowanych umiejętności językowych.

4 tysiące lat historii! Niezależnie, w jakim mieście znajdziesz się w Chinach zawsze otoczony będziesz antycznymi świątyniami, zabytkami oraz niesamowitymi punktami widokowymi. Wielki mur, zakazane miasto, terakotowa armia, szklany most podniebny, Pandy czy tęczowe góry to tylko klika przykładów z atrakcji turystycznych jakie Chiny mają do zaoferowania. Chiny to państwo świetnie skomunikowane, tak więc, w każde miejsce można dojechać autobusem lub koleją dużych prędkości. Jeżeli obawiasz się o środki finansowe na podróże, nie stanowi to problemu, gdyż chińskie uczelnie w ciągu każdego semestru fundują studentom wycieki do najważniejszych zabytków w prowincji.

Zamieszkaj w jednym z najlepszych miast studenckich na świecie! Pekin zajmuje 25 natomiast Szanghaj 39 pozycję, w rankingu najlepszych miast studenckich na świecie z roku 2016. Wiąże się to z dużymi perspektywami zatrudnienia oraz relatywnie niskimi kosztami utrzymania. Dodatkowo Xiamen jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast w całych Chinach.

Eksploruj! Wykorzystaj swoje położenie w centrum Azji, by złapać tani lot i wyskoczyć na wycieczkę do Tajlandii, Japonii czy Korei Południowej w czasie jednej z przerw semestralnych. Należy zaznaczyć, że studenci W Chinach mają czas wolny nie tylko latem w wakacje, ale również w czasie Chińskiego nowego roku przypadającego na cały miesiąc luty. W Tajlandii miesiąc luty oznacza początek sezonu oraz temperatury w granicach 30 stopni Celsjusza. Pobyt w Chinach jest świetną okazja do odbycia niezapomnianych podróży przez rozpoczęciem profesjonalnej kariery lub ostania w jednym miejscu na stałe.

Recommended Posts