Skip to content
Historie studentów

Zainspiruj się

Poznaj historie studentów różnych narodowości i kultur połączonych pasją do tworzenia wyjątkowych rozwiązań. Zobacz jak zestawienie wiedzy i ekosystemu startupów przerodziło się w realne, zyskowne projekty jeszcze trakcie studiów UEA.

Eksport rodzimych produktów do Chin

W trakcie wizyty przedstawicieli Izby Gospodarczej z Meksyku w Hangzhou w Chinach, Roberto wykazał się przedsiębiorczą inicjatywą i rozpoczął rozmowy z przedstawicielami producenta produktów spożywczych z Meksyku. Wynikiem negocjacji było wprowadzenie produktów ww. marki na chiński rynek poprzez platformy eCommerce, przy czym Roberto stał się osobą odpowiedzialną za rozwój na nowym rynku.

Obecnie Roberto mimo krótkiego stażu pracy uznawany jest za specjalistę ds. rynku i wymiany handlowej z Chinami.

Imię i Nazwisko

Roberto Garza

Narodowość

Meksyk

Student

China Campus Network

Uczelnia

Alibaba Business School

Cyfrowe wsparcie rolników

  • W trakcie studiów Shen wyruszył na obszary wiejskie w prowincji Syczuan by wspomóc lokalnych rolników poprzez rozwój kanałów sprzedaży online.
  • Pomijając łańcuch pośredników, Shen umożliwił sprzedaż owoców od producentów bezpośrednio do konsumentów.
  • W 2019 roku Shen za pośrednictwem handlu internetowego (eCommerce) sprzedał 3 miliony sztuk kiwi i odnotował przychody rzędu 70 milionów juanów.

Imię i Nazwisko

Shen Yangjian

Narodowość

Chiny

Rok ukończenia studiów

2017

Uczelnia

Alibaba Business School

Przychody

38.5 miliona złotych

Studio live streamingu

Zarządza dwiema firmami założonymi na drugim roku Alibaba Business School. 

Po nabyciu pierwszych doświadczeń w handlu internetowym, He zrozumiał, że istniejące strategie marketingowe Taobao (platforma zakupowa) są mało efektywne. W odpowiedzi na problem, He założył firmę pomagającą w promocji produktów online innym sprzedawcom na platformie.

Jego druga firma zajmuje się tworzeniem treści, w formie transmisji na żywo (livestream) i krótkich video promocyjnych, dla marek kosmetycznych oraz modowych. Firma jest certyfikowanym partnerem Alibaba i posiada 14 prowadzących sprzedaż online. 

Zespół He składa się z 20 osób a zysk w ubiegłym roku wyniósł 1 milion dolarów. Obecnie He, we współpracy ze swoim wykładowcą, planuje wydanie książki o marketingu treści. 

Imię i Nazwisko

He Qiuming

Narodowość

Chiny

Rok ukończenia studiów

2018

Uczelnia

Alibaba Business School

Zysk

3.67 miliona złotych

Zespół

20 osób

Moda w modelu sprzedaży online

Pasja do mody, znajomość trendów i konsumentów pozwoliła Zhou otworzyć firmę w jednym z najbardziej konkurencyjnych sektorów handlu online – modzie damskiej. Zhou, odnajdując niszę w odzieży wakacyjnej i w eleganckich ubraniach dla kobiet w wieku 18-30 lat, otworzyła firmę już na drugim roku studiów.

Zhou zbudowała zespół wraz z dwójką studentów i w ubiegłym roku odnotowała sprzedaż na poziomie $1.5 miliona dolarów. Zysk z samego Święta Zakupów 11.11 wyniósł $190 tysięcy dolarów.

Imię i Nazwisko

Zhou Lijie

Narodowość

Chiny

Rok ukończenia studiów

2018

Uczelnia

Alibaba Business School

Wolumen Sprzedaży

$1.5 miliona dolarów

Liczba obserwujących

800 tysięcy

Opinie Naszych Studentów

Pierwsze kroki ku zrozumieniu sukcesu współczesnych Chin
Dzięki wyjazdowi do Chin postawiłem swoje pierwsze kroki na drodze ku zrozumieniu sukcesu współczesnych Chin. Miałem możliwość doświadczyć na własnej skórze wspaniałego systemu chińskich płatności mobilnych, szybkich połączeń kolejowych, niesamowitej logistyki przy zakupach przez internet i wielu innych udogodnień, będących dla Chińczyków codziennością. Co więcej, dzięki międzynarodowemu środowisku poznałem, że należy patrzeć na rzeczywistość z różnych perspektyw, by zrozumieć różnice w mentalności osób z różnych części świata, by zrozumieć ich wybory i ich unikalne światy wartości. Zawiązane znajomości i przyjaźnie z pewnością będą owocowały przez długie lata. Nie zamieniłbym tego czasu na żaden inny.
Michał Nowicki
Shanghai Jiao Tong University
Polecam Asianship i Studia w Chinach każdemu
Chiny zapierają dech w piersiach, a studiowanie języka chińskiego to doświadczenie porównywalne z wypadem w wysokie góry. Na początku to spory wysiłek, zdarza się frustracja, ale im wyżej, tym wspanialszy widok. Poznawanie Chińczyków, podróżowanie ich pociągami, kaligrafowanie ich znaków to materiał na przygodę życia. Polecam Asianship i Studia w Chinach każdemu.
Krzysztof
South China University of Technology
Niezapomniana lekcja kultury
Wyjazd na roczne stypendium do Chin był dla mnie niezapomnianą lekcją języka i kultury. Dzięki uczęszczaniu ja zajęcia, Udało mi się osiągnąć poziom, o jakim nigdy nie myślałam, ze jest w moim zasięgu, natomiast konieczność komunikowania się w codziennych sytuacjach pozwoliła przełamać barierę mówienia. Polecam serdecznie wszystkich zainteresowanych językiem chińskim, na każdym etapie nauki.
Michalina
Sichuan University

Napisz własną historię

Odkryj swoją ścieżkę kariery w Państwie Środka

Rozwiąż Quiz