Skip to content

Studia i kursy językowe w Chinach

Studia i kursy językowe za granicą

Pełne studia 
Kursy językowe 
Stypendia 
w Chinach

wykształcenie w państwie środka

Studia w Chinach

Studia w Chinach to doskonała alternatywa dla bardzo popularnych destynacji studiów za granicą jak Wielka Brytania czy USA. Aplikujący na studia w Państwie Środka mogą wybierać spośród ponad 2500 uczelni wyższych. Większość uczelni oferuje specjalne programy dla obcokrajowców prowadzone w języku angielskim. W przypadku aplikacji na kierunki prowadzone w języku chińskim, studia poprzedzone są rocznym kursem nauki języka chińskiego. Co więcej, koszty życia, jak i samych studiów są zdecydowanie bardziej przystępne, niż w przypadku USA czy UE.

Obecnie w Chinach studiuje już blisko 400 tysięcy zagranicznych studentów. Na rosnącą popularność tego kierunku składa się między innymi silna sytuacja gospodarcza Chin, oraz rosnące zapotrzebowanie na specjalistów posługujących się językiem chińskim.

Kurs na uniwersytecie

Kursy języka chińskiego realizowane są przez wykładowców akademickich na państwowych uniwersytetach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy zagwarantować najwyższy możliwy poziom nauczania oraz dyplom ukończenia kursu wystawiany przez oficjalny uniwersytet. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, z uwzględnieniem wszystkich form nauki. W ofercie kursów Asianship możemy wybierać spośród uniwersytetów dostępnych także w programie studiów. Szeroki wybór lokalizacji obejmuje takie miasta jak Pekin, Szanghaj, Chengdu czy Chongqing.

Kursy języka chińskiego

Popularność kursów języka chińskiego zwiększa się z roku na rok. Ze względu silną pozycję gospodarczą, oraz rosnącą ekspansję zagraniczną chińskich firm – wzrastają płace specjalistów posługujących się językiem chińskim na lokalnych rynkach. Najszybszą i najbardziej efektywną metodą nauki języka chińskiego są kursy przygotowywane i prowadzone przez Chińskie Uniwersytety. Dzięki tej metodzie mamy stały kontakt z językiem, zarówno na zajęciach jak i w życiu codziennym. Co więcej, kursy językowe za granicą są wyjątkowo intensywne – zajęcia trwają około 4h dziennie, przez 5 dni w tygodniu. Program nauczania przygotowuje uczniów do honorowanego na całym świecie egzaminu HSK, potwierdzającego znajomość językową. 

Certyfikacja HSK

Hanyu Shuiping Kaoshi – kurs określający znajomość języka chińskiego pośród osób dla których j.chiński nie jest językiem ojczystym. Wyróżnia się sześć poziomów językowych. Podjęcie studiów w języku chińskim umożliwia certyfikat HSK4. Po ukończeniu rocznych kursów językowych studenci – w zależności od intensywności kursu są w stanie zdać egzamin HSK4 lub HSK5.

Studia w Chinach w liczbach

0

Oficjalnych Uczelni

0

Studentów Zagranicznych

Studia w Chinach stypendia

Osoby zainteresowane stypendiami na studia za granicą skorzystać mogą z wielu opcji stypendialnych oferowanych przez Państwo Środka. Rząd Chin, chcąc przyciągnąć zagraniczne talenty przygotował szeroką ofertę stypendiów.
Wyróżniamy między innymi:

  • Stypendia rządowe (CSC) – przyznawane przez główną komisję stypendialną rządu Chin. Ze względu na złożone procedury, proces przyznania stypendium jest wyjątkowo skomplikowany stąd wyższe koszty pozyskania stypendium. Wysoki próg wejścia rekompensowany jest przez pełne pokrycie kosztów studiów, włącznie ze stosunkowo wysokim miesięcznym kieszonkowym. (3000-3500RMB)
  • Stypendia uniwersyteckie – przyznawane przez władze danego uniwersytetu lub prowincji. Wyjątkowo szeroka i zróżnicowana grupa stypendiów – w zależności od danego uniwersytetu, programu czy nawet kierunku stypendia pokrywać mogą: Częściowe lub pełne pokrycie czesnego za studia; akomodację w akademiku; miesięczne kieszonkowe.
  • Stypendia China Campus Network (CCN) – dostępne tylko w ramach University Enterprise Alliance po ukończeniu International Foundation Program

Uniwersyteckie

Koszty nauki

Koszt czesnego
Zakwaterowanie
Ubezpieczenie
Koszty utrzymania

Uniwersyteckie TD

Koszty nauki i zakwaterowania

Koszt czesnego
Zakwaterowanie
Ubezpieczenie
Koszty utrzymania

Uniwersyteckie TDL

Stypendium pokrywające pełen koszt życia

Koszt czesnego
Zakwaterowanie
Ubezpieczenie
Miesięczne kieszonkowe

Stypendia na studia za granicą

W ramach oferty Asianship oferujemy pomoc w dobraniu odpowiedniego programu, przygotowaniu dokumentów oraz aplikacji tak by zmaksymalizować szanse otrzymania grantu. Jeżeli masz wątpliwości, którą uczelnię lub program stypendialny wybrać, napisz do nas. Pomożemy w doborze programu najlepiej odpowiadającego Twoim oczekiwaniom.

W ramach stypendium finansowane mogą zostać następujące programy:

nanjing
Roczny kurs językowy
Roczny kurs językowy w Zhengzhou. Stypendium prowincjonalne pokrywające koszt czesnego i zakwaterowania na terenie kampusu.
chongqing
Studia Licencjackie
Pełne stypendium uniwersyteckie pokrywające koszty studiów, zakwaterowania i utrzymania.
Chengdu
Studia Magisterskie
Kilkadziesiąt programów studiów w języku angielskim oraz chińskim w Pekinie. Stypendia gwarantujące czesne, zakwaterowanie oraz kieszonkowe (1500-2000CNY miesięcznie)
beijing
Studia doktoranckie
Czesne, zakwaterowanie i do 3000CNY kieszonkowego. Oferta obejmująca 3 metropolie i kilkadziesiąt kierunków w języku angielskim.

Sprawdź wszystkie dostępne programy

  • Oferta studiów i kursów
  • Programy stypendialne
  • University Enterprise Alliance
  • International Foundation Program

Studia w Chinach2023/2024

Stypendia, programy studiów, staże zawodowe, moduł Digital China Programme, procedura aplikacyjna, cennik.

.

lub