Skip to content

Rozważasz wyjazd na studia lub kurs językowy do Chin?

Sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań i znajdź odpowiedź na swoje wątpliwości.

Najczęściej Zadawane Pytania

W ramach Asianship pomożemy Ci dostać się na dziesięciomiesięczny kurs języka chińskiego, pełny kurs przygotowawczy, pełne studia lub kompleksowe pakiety rozwoju kariery połączone ze stażem.

  • Stypendium rządowe otrzymać może każda osoba zamieszkała na terenie UE poniżej 35 roku życia (40 dla studiów doktoranckich).
  • Wymogiem przystąpienia do programu IFP jest świadectwo ukończenia szkoły średniej.
  • W przypadku stypendiów uniwersyteckich, wymagania warunkowane są przez politykę danego uniwersytetu.

Pobierz formularz i zaczekaj na kontakt ze strony konsultanta. Wyjaśnimy Ci całą procedurę, załatwimy za Ciebie 90% formalności. Włącznie z aplikacją na uczelnię, kontaktem z uczelnią, procedurą pozyskania stypendium. By otrzymać stypendium nie trzeba przystępować do dodatkowych, wewnętrznych egzaminów. (z wyjątkiem programów związanych ze sztuką/designem)

Dużo zależy od prowincji czy nawet miasta w którym odbywamy stypendium. W mniejszych miastach stypendium wystarcza na pełne pokrycie kosztów utrzymania. W większych metropoliach – jak Pekin czy Szanghaj konieczna będzie dopłata do życia z własnej kieszeni. Jednak uwzględniając stypendium, nawet w najdroższych miastach koszt przeżycia będzie zdecydowanie niższy od kosztów życia w Polsce.

W takiej sytuacji zwracamy całość wpłaconej kwoty z wyłączeniem jedynie opłaty wpisowej (800pln).

Pierwsza transza stypendium wypłacana jest dopiero po kilku tygodniach od przyjazdu uczestnika. Wówczas otrzymujemy pieniądze za poprzedni miesiąc oraz kolejny.

Tak, nasi rezydenci mieszkają w mieście, w którym będziesz studiować. Będziesz miał/-a do niego numer i przez cały program w razie potrzeby możesz się do niego zwrócić. Rezydent odbierze Cię z lotniska, zawiezie do mieszkania, pokaże uczelnię i kampus. Ponadto pomoże Ci założyć konto w chińskim banku, na które będziesz otrzymywać stypendium.

Stypendia najwyższej kategorii (Uniwersyteckie/CCN/rządowe) pokrywają:

  • koszty czesnego 
  • koszty mieszkania, mieszkanie zapewniane jest w formie akademika lub wypłacany jest miesięczny ekwiwalent w kwocie 700CNY
  • Miesięczne kieszonkowe – wysokość zależy od programu stypendialnego i stopnia studiów.

Wysokość oraz zawartość stypendiów uniwersyteckich zależy od indywidualnych warunków danego stypendium

Dwie najważniejsze przerwy, to oczywiście przerwy semestralne. WAKACJE: ok. 7 tygodni (lipiec-sierpień) i FERIE ZIMOWE ok. 6 tygodni (styczeń-luty). Do tego dochodzą jeszcze święta ustawowe trwające do kilku dni

Zajęcia zdalne odbywają się zazwyczaj za pośrednictwem platformy DingTalk, która pozwala na przeprowadzanie zajęć online. Platforma pozwala na czatowanie z nauczycielem i innymi studentami, prezentacje, rozmowy video i tym podobne funkcje znane z takich platform jak Zoom czy Hangouts.

Czasami w chwili podpisywania umowy osoba zainteresowana nie ma jeszcze możliwości uzyskania niektórych dokumentów, ale chce mieć pewność rezerwacji miejsca w danym programie. W takim przypadku może podpisać umowę i uiścić opłatę aplikacyjną (800 PLN). 

W zależności od kampusu akademiki mogą być wyposażone w pokoje jednoosobowe. Jeżeli jednak studentowi zależy na prywatności a jego uczelnia nie oferuje takiej opcji, to może samemu wynająć pokój dwuosobowy (należy zapłacić za dwie osoby) lub też wynająć mieszkanie. Możemy pomóc w wynajęciu mieszkania. 

Sprawdź ceny i dowiedz się więcej na naszym blogu: https://www.studiawchinach.pl/blog/akademik-czy-mieszkanie-studenckie-zakwaterowanie-w-chinach

Standardowo aplikacje na semestr zimowy (od września) przyjmowane są od lutego do lipca, natomiast na semestr letni (od marca) można aplikować od października do stycznia. 

Sprawdź ceny i dowiedz się więcej na naszym blogu: https://www.studiawchinach.pl/blog/akademik-czy-mieszkanie-studenckie-zakwaterowanie-w-chinach

Tak! Czasami zgłaszają się do nas osoby chcące studiować mniej popularne kierunki. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. 

Więcej: porozmawiaj z ekspertem Asianship

Tak, istnieje możliwość płatności ratalnej (max. 60 rat).

Więcej: zapytaj naszego eksperta

Pewnie. Co więcej, za polecenie komuś naszej oferty, z której skorzysta, otrzymasz rabat. Jeżeli więc masz pewność, że chcecie razem jechać, to śmiało nam o tym powiedzcie. Uzyskacie rabat a my zadbamy o to, żebyście w Chinach znaleźli się w jednym miejscu.

Aplikanci na licencjat w Chinach przyjmowani są do 25 lat, natomiast na studia magisterskie do 35 lat. Kandydaci na doktorat przyjmowani są do wieku 40 lat. W przypadku kursów językowych jest to zależne od danej uczelni.

Więcej: porozmawiaj z ekspertem Asianship

Nie. Współpracujemy z wieloma uczelniami a do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Przedstawione na stronie lub informatorze uczelnie, to takie z którymi prowadzimy stałą współpracę lub też współpracę zawiązaną na potrzeby określonego programu.

Oczywiście. W Chinach istnieje możliwość studiowania po angielsku. Jeżeli chcesz studiować po angielsku, skontaktuj się z nami i zapytaj o dostępność programów studiów i stypendiów wybranym kierunku.

Tak, należy potwierdzić znajomość języka angielskiego certyfikatem. Najczęściej jest to TOEFL, ale niektóre uczelnie akceptują inne certyfikaty językowe lub nawet dokumenty potwierdzające dany poziom językowy wystawione przez szkołę lub uczelnię.

Na życzenie osoby zainteresowanej możemy zorganizować rozmowę z obecnymi studentami lub absolwentami. W przypadku kiedy w jednym czasie taką rozmową będzie zainteresowanych więcej osób, zorganizujemy rozmowę grupową.Na 20 stronie informatora UEA możesz również znaleźć case study absolwentów jednego z oferowanych przez nas programów.

Tak, jesteśmy w stanie zorganizować kurs języka chińskiego online. Warto jednak zaznaczyć, że w ramach programu kariery UEA kursanci mają dostęp do platformy nauki online (Digital Campus), która pozwala na przygotowanie się do studiów lub edukację we własnym tempie i zakresie. Być może okaże się to dla Ciebie lepszą opcją – chętnie doradzimy Ci jaki wybór podjąć.

Nie organizujemy lotu czarterowego, ale jesteśmy w stanie doradzić, na który lot kupić bilety, tak żeby być na miejscu zgodnie z harmonogramem roku akademickiego.

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ zależy to od wybranego programu. Można jednak założyć, że kurs lub studia będą zajmować około 4-6 godzin dziennie. W czas ten nie jest wliczona nauka we własnym zakresie.

W okresie czasu zimowego Chinach jest o 7 godzin później niż w Polsce. To oznacza, że kiedy w Chinach jest godzina 19:00, to w Polsce jest wtedy godzina 12:00. Po przejściu na czas letni, różnica niweluje się do 6 godzin.

Pewnie. Wiele osób, które się do nas zgłaszają miały już w przeszłości kontakt z językiem chińskim. Takie osoby mogą kontynuować naukę. W przypadku programów IFP zachęcamy do zapoznania się ze ścieżkami B oraz C. Dołączenie do wyższej grupy zazwyczaj wymaga przedstawienia certyfikatu HSK na odpowiednim poziomie.

Wszyscy nauczyciele na wstępnych poziomach kursu językowego mówią płynnie po angielsku. Jest to przydatne na początku nauki, ponieważ pozwala sprawniej tłumaczyć np. zagadnienia gramatyczne. Nie ma to jednak znaczenia na późniejszych etapach nauki, ponieważ efektywniejszą metodą nauki jest wyjaśnianie zagadnień w języku chińskim.

Stypendia na kierunki takie jak medycyna czy prawo to jedne z najtrudniejszych do pozyskania. Inaczej ma się jednak rzecz ze studiowaniem medycyny chińskiej. Sytuację warto skonsultować z nami.

Więcej: porozmawiaj z ekspertem Asianship

Zgodnie z chińskim prawem na wizie studenckiej można pracować kilka godzin tygodniowo (7-8h) i wymaga to dodatkowego pozwolenia, które można uzyskać w biurze ds. studentów zagranicznych.

Tak, nie musisz czekać do września, żeby rozpocząć edukację.

Więcej: porozmawiaj z ekspertem Asianship

Każdy student dostaje od nas poradnik, który przedstawia typowe problemy, z którymi mierzy się osoba wyjeżdżająca do Chin na studia. Zawarliśmy w nim również inne wskazówki dotyczące przebywania i edukacji w Chinach. W przypadku innych kwestii jesteśmy cały czas do dyspozycji.

Bardzo chętnie doradzimy Ci co warto studiować. Bierzemy pod uwagę różne czynniki: czas trwania studiów, język wykładowy, zgodność z Twoimi zainteresowaniami lub preferencjami odnośnie pogody czy to na ile kierunek jest przyszłościowy. Dobrym pierwszym krokiem jest także rozwiązanie naszego Quizu, który oceni Twoje predyspozycje i zaproponuje kierunek.

Więcej: Rozwiąż Quiz i przekonaj się jaki kierunek pasuje do Ciebie

Nie znalazłeś/-aś odpowiedzi na swoje pytania?

Skontaktuj się z nami

kontakt@studiawchinach.pl
+48 698 250 987

Studia w Chinach2021/2022

Stypendia, programy studiów, staże zawodowe, moduł eCommerce, procedura aplikacyjna, cennik.

.

lub